SZIDIK
Szilágyi Domokos Irodalmi Önképzőkör
Mindenki láthatatlan drágakövet rejt magában,akármilyennek született , s ezt csiszolni , formálni kell.
~Marlo Morgan~
MENÜ

A Szilágyi Domokos Kör Adyfalván

 

                A Szatmárnémeti Református Gimnázium Szilágyi Domokos Irodalmi Körének hét tagja csütörtökön meglátogatta az adyfalvi Ady Endre Emlékmúzeumot. A múzeum alapos megtekintése után Mali Dorottya olvasta fel Ady-értelmezését, majd Ady és Szilágyi Domokos-verset hallgattak a kör tagjai – Moldován Krisztina és Bota Krisztina tolmácsolásában. Ezután kötetlen beszélgetés következett, melynek témája Ady Endre költészete és annak recepciója volt. Kereskényi Sándor muzeológus felhívta a figyelmet Szilágyi Domokos jellegzetesen kálvinista, intenzív és ellentmondásos Ady-élményére. Ady Endre a 20. század eleji magyar életérzés leghatásosabb megszólaltatója volt, de prófétai fellépése sokszor költőtársait is nyomasztotta-zavarta. Vass Lilla mutatta be Az eltévedt lovas című Ady-verset. Végül kegyeleti sétára került sor a helyi temetőben.

                                                                                                                 Mali Dorottya,

                                                                                                                           XII. C.

 

Hírek

  • Köszöntő
    2013-01-23 12:23:22

    Békés , Boldog Új Évet Kivánunk!

  • Versbarátok a Református Gimnáziumban
    2012-12-10 18:24:37

    A versolvasás és a versírás volt a témája a Szilágyi Domokos Irodalmi Kör szerdai ülésének, amely Bota Krisztina (X. B.) verselemzésével indult. Kereskényi Sándor muzeológus a versértelmezésekben tapasztalható új eljárásokra hívta fel a figyelmet, Vass Mária aligazgató, Lovász Erzsébet és Varga-Bressel Christiane tanárnők pedig arra figyelmeztették a kör tagjait, hogy az általuk tanultak több szálon is kapcsolódnak az elhangzottakhoz.

                    Nagy érdeklődést váltott ki a versírás mikéntje. Nem kevesebb mint 18 tanuló vállalkozott arra, hogy maga is megpróbálkozik a versírással, főleg olyan tematikában, ami a diákélet különféle vonatkozásaihoz kapcsolódik. A versbeli kifejezésmódnak még mindig van varázsa a fiatalok számára, sőt sokan úgy vélték, ezen az úton juthatnak el a leggyorsabban önmaguk megismeréséhez.

Asztali nézet